Лінзи ZEISS MyoCare

Дайте своїй дитині кращий погляд на життя.

Розроблено спеціально
для дітей

Велику частку своїх знань і досвіду ми отримуємо за допомогою очей. Діти навчаються і зростають під впливом того, що бачать довкола себе. Зір має велике значення для їхнього розвитку та для їхнього майбутнього. Отже, питання в тому, чи можемо ми запобігти міопії й забезпечити дитині нормальний розвиток?

Лінійка ZEISS MyoCare, лінзи для дитячих окулярів

Новий дизайн лінз для окулярів, призначених для сповільнення прогресування міопії у дітей.

Маленька дівчинка в окулярах крутить стрічку, утворюючи нею кільця в повітрі.

Діти постійно відкривають для себе щось нове: перші канікули, перше хобі, перший найкращий друг у дитячому садку. Для них усе це чарівні й захоплюючі моменти. Однак, якщо дитина має недостатньо гарний зір, якість її життя погіршується. Як наслідок, це може негативно вплинути на розвиток, що призведе до труднощів у навчанні та завадить повному розкриттю потенціалу дитини.1,2 Вкрай важливо надати якнайкращу підтримку дитині, в якої швидко прогресує міопія.

Ось чому лінійка ZEISS MyoCare складається з лінз, спеціально розроблених для маленьких пацієнтів віком від 6 до 12 років, які носять окуляри. ZEISS MyoCare — наші найкращі лінзи для окулярів, що сповільнюють прогресування міопії. Тому що важлива кожна деталь, яку бачать очі дитини.

Що таке міопія?

Міопію також називають короткозорістю, і це, по суті, порушення зору. Коли короткозора людина дивиться на віддалений предмет, в її оці (на сітківці) створюється розмите зображення. Дитина росте, і її очі видовжуються. Якщо видовження ока перевищує вікову норму, ступінь міопії зростає. Наприклад, симптомом міопії у дітей може бути нечіткий зір на відстані, внаслідок чого їм складно виконувати деякі повсякденні дії, як-от займатися спортивними іграми з м'ячем або читати з білої дошки в класній кімнаті.

Схематичне зображення ока, на якому показано кришталик, рогівку, ямку та сітківку.

Розвиток міопії у дітей

В Азії майже 90% міської молоді віком до 20 років страждає на міопію. Але зростання розповсюдженості міопії є проблемою не тільки в Азії. Така тенденція спостерігається в усьому світі.

Для порівняння, розповсюдженість міопії та ризик прогресування ювенільної міопії є відносно низькими в Європі. Тим не менш, у цьому регіоні міопія також трапляється все частіше з чіткою тенденцією до зростання розповсюдженості серед молоді.4

Що є причиною міопії?

Відома ціла низка причин, що сприяють зростанню розповсюдженості міопії:2

 1. Генетичні аспекти 
  • Якщо один із батьків або обоє батьків є короткозорими, то ризик розвитку міопії в дитини також підвищений.
 2. Зміни в навколишньому середовищі та способі життя
  • Надто часта робота на близьких відстанях, наприклад інтенсивні заняття з використанням смартфонів або книг.
  • Регіони, де повсякденне життя проходить здебільшого в приміщенні.
  • Брак природного світла, а також зменшення тривалості перебування на свіжому повітрі.
 3. Інші факти:
  • Оскільки ранній початок міопії зумовлює більшу тривалість періоду її прогресування, у пацієнтів віком до семи років ризик розвитку високого ступеня міопії підвищений.5
  • Якщо на міопію страждає один із батьків, ризик розвитку міопії в майбутньому підвищений удвічі, якщо ж на міопію страждають обоє батьків, — ризик підвищений більш як у п'ять разів.6

Як ви впливаєте на прогресування міопії у дітей?

Існують різні можливості для сповільнення прогресування міопії в дітей, в тому числі:

 • Контактні лінзи, які дитина надягає тільки на ніч
 • М'які контактні лінзи для носіння протягом дня
 • Краплі для очей
 • Спеціальні окуляри для короткозорих, які, схоже є найзручнішим методом коригування для маленьких пацієнтів.

Незалежно від методу впливу на міопію, спосіб життя також значною мірою впливає на очі дитини. Дослідження фактично показали, що міопія рідше зустрічається у дітей, які проводять багато часу поза приміщенням, а прогресування міопії у дітей, які часто бувають на свіжому повітрі, зазвичай відбувається повільніше.

Методи контролю міопії

Причини міопії складні й багатофакторні. Тому сповільнення прогресування міопії в дітей може включати комбінацію оптичних методів із використанням окулярів та контактних лінз та застосування фармацевтичних препаратів. Однак, незалежно від того, який метод контролю вибрано, його слід поєднувати зі здоровим способом життя, щоб досягнути бажаного результату.7

Нижче перелічено доступні методи контролю прогресуючої міопії у дітей

Ортокератологія

3D-зображення спеціальних жорстких контактних лінз, які надягаються на ніч.

Спеціальні жорсткі контактні лінзи, що надягаються на час нічного сну, тимчасово змінюють кривизну рогівки й забезпечують чіткий зір протягом дня. 

М'які контактні лінзи

3D-зображення м'якої контактної лінзи.

М'які контактні лінзи особливого дизайну (зі спеціально підібраним співвідношенням  "центр -відстань"), які носяться  протягом  дня, одночасно  створюють  зони чіткості та дефокусу на  задній  поверхні ока (на сітківці).

Лінзи  для окулярів

3D-зображення лінз для окулярів, створених для корекції міопії.

Найменш інвазивний та найбільш доступний метод, позбавлений ризиків та побічних ефектів, із якими асоціюються інші методи. Перевагою спеціального дизайну лінз для окулярів є одночасна корекція зору та контроль прогресування міопії.

Активні заняття на свіжому повітрі

3D-зображення чорно-білого футбольного м'яча.

Для запобігання або відстрочення появи міопії рекомендуються постійні активності на свіжому повітрі, щонайменше прогягом 2 годин перебування надворі щодня включно з додатковим перебуванням на свіжому повітрі після шкільних занять.8

Фармацевтичні препарати для сповільнення прогресуючої міопії

3D-зображення піпетки.

Ці методи передбачають застосування фармацевтичних препаратів, наприклад низьких доз атропіну в краплях. 

Спеціалізоване рішення

Лінзи для дитячих окулярів у чорній, червоній та ніжно-рожевій із сердечками оправах.

Прогресуючу міопію у дітей необхідно коригувати за допомогою спеціальних оптичних приладів, які забезпечують дитині чіткий і комфортний зір, а також сповільнюють прогресування. На жаль, найчастіше для цього використовують стандартні окуляри або контактні лінзи. Ці оптичні прилади тільки коригують поточний стан міопії, але не здатні сповільнити її прогресування.

ZEISS MyoCare — лінзи нового дизайну, що забезпечують хороший зір і сповільнюють прогресування міопії.

Лінійка MyoCare® — лінзи нового дизайну, що забезпечують хороший зір та сповільнюють прогресування міопії.

Покращіть зір своєї дитини. Допоможіть їй чітко бачити світ — кожна найменша деталь кожного окремого моменту має значення. Лінійка лінз ZEISS MyoCare — наше найкраще рішення для сповільнення прогресування міопії.

Як працюють лінзи ZEISS MyoCare?

Лінійка складається з двох типів дизайну лінз, призначених для дітей різного віку. Лікар-офтальмолог порекомендує лінзи такого дизайну, який найкраще підійде вашій дитині. В основу розробки лінз MyoCare® покладено інновації компанії ZEISS та більш як десятирічний досвід створення лінз для боротьби з прогресуванням міопії.

Технологія ZEISS C.A.R.E. (циліндричні кільцеві рефракційні елементи)

У міру того, як дитина росте, її очі стають довшими. Це явище називається аксіальним видовженням. Якщо аксіальне видовження перевищує вікову норму, ступінь міопії зростає. Впливаючи на осьову довжину ока, можна впливати на міопію.
Особливістю дизайну MyoCare є наявність центральної чіткої зони для оптичної корекції зору. Спеціальні елементи C.A.R.E.® розташовані по краю чіткої зони й розширюються в напрямку до краю лінзи. Основна мета цього дизайну — контроль прогресування міопії шляхом сповільнення видовження очного яблука з одночасним забезпеченням комфортного і хорошого зору.

Запатентований дизайн лінз для окулярів із центральною чіткою зоною та концентричними колами, що розходяться в напрямку до зовнішнього краю лінзи.

Дизайн ZEISS ClearFocus

Відомо, що розфокусування провокує видовження очного яблука, яке призводить до подальшого посилення міопії. Ми оптимізували задню поверхню лінзи, щоб забезпечити необхідну оптичну силу та мінімізувати небажане розфокусування — незалежно від напрямку погляду очей крізь лінзи. Дизайн ZEISS ClearFocus забезпечує хороший зір та контроль міопії при погляді під будь-яким кутом.

П’ятеро дітей в окулярах лежать на підлозі з головами в центрі кола та ногами дозовні.

Покриття ZEISS DuraVision

Стійке до подряпин антивідблискове покриття, яке наноситься на поверхню лінзи для більшої міцності, ідеально підійде для активних малюків. Покриття ZEISS DuraVision Kids із комплексними захисними властивостями також може вважатися досконалим рішенням, розробленим спеціально для дітей. Воно характеризується відмінними антивідблисковими властивостями й забезпечує дітям комфортний зір та низький коефіцієнт відбиття УФ-променів на задній поверхні лінзи.

Хлопчик в окулярах та захисному шоломі катається на велосипеді в парку.

Технологія ZEISS UVProtect

Повний захист від УФ-випромінювання, який означає, що очі вашої дитини захищені, коли вона грається на свіжому повітрі.

Маленька дівчинка в окулярах грається надворі, пускаючи мильні бульбашки.

Чому вам варто вибрати для своєї дитини дизайн лінз MyoCare®?

Зір у лінзах дизайну ZEISS MyoCare настільки ж хороший, як і в монофокальних лінзах ZEISS.9

Лінзи, які ефективно сповільнюють прогресування міопії у дітей, мають також бути зручними й забезпечувати чіткий зір своєму власнику. Ось чому такою цінною для нас є думка дітей, які носять лінзи MyoCare. 99% дітей, які носять лінзи ZEISS MyoCare, відзначають дуже хороший зір на далеких та близьких відстанях, до того ж 100% із них адаптувалися до лінз протягом одного дня.9
Діти мають насолоджуватися життям без обмежень. У лінзах ZEISS MyoCare ваша дитина й надалі зможе читати, гратися надворі, займатися спортом і робити багато інших речей.

Поради щодо ефективного контролю міопії

Дві дівчинки і хлопчик в окулярах граються в полі з лупами.

Постарайтеся, щоб ваша дитина проводила більше часу на свіжому повітрі:
дослідження показали, що для запобігання або відстрочення появи міопії рекомендується регулярно проводити на свіжому повітрі мінімум 2 години на день.

Дві дівчинки в окулярах сидять разом, одна з них молодша, інша старша. Молодша дівчинка користується планшетом, а старша смартфоном.

Намагайтеся прищепити своїй дитини корисні звички для роботи на близькій відстані:
скоротіть надто тривалий час, який вона проводить за заняттями на близьких відстанях, наприклад граючись зі смартфоном або планшетом. Якщо ваша дитина любить читати, подбайте, щоб вона регулярно робила перерви. Уникайте робочих відстаней менше 20 см.

Лікар-офтальмолог одягає на хлопчика нові окуляри, щоб перевірити, чи вони йому підійдуть.

Подбайте, щоб ваша дитина регулярно проходила перевірку зору:
раннє виявлення проблеми дуже важливе не тільки для корекції зору дитини, але також дозволяє якомога раніше почати втручання й сповільнити прогресування міопії. Усі діти старше 5 років повинні проходити перевірку очей принаймні один раз на рік до досягнення ними віку 18-20 років.

Маленький хлопчик в окулярах сидить за партою, тримаючи ручку і дивлячись удалину.

Подбайте, щоб чаша дитина носила свої окуляри якомога частіше:

Під час контролю міопії зручність носіння є дуже важливим фактором, що гарантує ефективність лікування. Ці лінзи ефективні, тільки коли їх носять. Лінзи лінійки ZEISS MyoCare дуже зручні для носіння. 100% дітей сказали, що адаптувалися до лінз MyoCare та MyoCare S  протягом одного дня.9

Перебувати надворі в сонячний день — і почуватися добре.

Захист очей дитини від УФ-випромінювання.

Ефективний захист від шкідливого УФ-випромінювання є обов'язковою властивістю будь-яких лінз для окулярів, особливо якщо ці лінзи призначені для чутливих дитячих очей. Стандартом для всіх прозорих лінз для лікування міопії від ZEISS є повний захист від УФ-випромінювання. Завдяки їм ваша дитина зможе насолоджуватися перебуванням на сонці без шкоди для її очей.

Підвищений зоровий комфорт і стійкість до подряпин — ідеально для дитячих окулярів.

Також доступно з лінзами ZEISS MyoCare: покриття ZEISS DuraVision BlueProtect. Захист від синього світла для дітей з міопією, яким синє світло від смартфонів, планшетів, світлодіодних ламп, телевізорів та екранів комп’ютерів заважає зосередитися. Включено преміальний захист від подряпин та спеціальне стійке до забруднень покриття.

Супутні статті

Знайдіть оптику поряд з вами